Płatność za pomocą kart kredytowych można dokonać za pomocą kanału płatności PayPal. »
Przypominamy wszystkim, którzy dokonują płatności poza systemem, bezpośrednio na konto firmowe (numer w zakładce "Kontakt"), iż należy w tytule przelewu podać nazwę pakietu oraz adres e-mail z rejestracji w serwisie. Proszę również o sygnał o wpłacie mailem na lem(at)astroelliott.pl. »
Na Facebooku działa fan-page serwisu AstroElliottSurfing. Zapraszam do polubienia:) »
Aktualności
Fusy na tydzień 15’2014 oraz skuteczność systemów godzinowych na FW20 w marcu b.r.
2014-04-06 15:42
Witam,
Zapraszam na cotygodniowe Fusy, czyli uaktualnienie oznaczeń fal Elliotta dla DJIA, SP500, DAX, FW20u, Wig i MW40 i głównych par walutowych oraz towarów po ostatniej sesji. To w serwisie. Na blogu pokazuje co było. W serwisie co będzie;)
Na APPLE sytuacja bez zmian. Wykres pojawi się gdy coś się ruszy.
Przelot po kilku układach, proponowanych w serwisie AstroElliott w zeszłym tygodniu i ich realizację zaczynamy tym razem od brazylijskiej BOVESPY, która miała wykreślić falę B Minor w formie ostrego Zigzaga i to zrobiła. Obecnie kwestią otwartą jest czy na pojedynczym Zigzagu fala B zakończy się czy utworzony zostanie układ złożony. Teoretycznie fala B powinna znieść ponad 70% fali A aby układ rozpatrywać jako Flat. Na razie mamy 62% zniesienie:
Szczegółowy raport z rynków za Oceanem znajduje się w sekcji Ameryka Pn. i Pd.
Z Eurolandu zerknijmy na CAC40, gdzie rozpatrywałem formację Ending Diagonal, czyli po prosty klin kończący. Formalnie falowo układ jest kompletny, choć brakuje jeszcze charakterystycznego fałszywego wybicia ponad górną bandę ED oraz dojścia przez falę v Minute do zasięgu 127% fali iii Minute. Te dwa warunki nie są jednak konieczne by formacja była ważna. Potwierdzeniem układu będzie wyjście z klina dołem.
Raport z rynków w Eurolandzie znajduje się pod tytułem sekcji Polska i Euroland.
Z rynków Azji i Oceanii tym razem SENSEX z Bombaju, który miał dotrzeć do zasięgu c=a Minute w y w B Minor i niemal to zrobił. Sprawa jest nadal otwarta. Dopiero spadek w zakres fali a Minute potwierdzi zakończenie Zigzaga y Minute w B.
Raport z rynków azjatyckich znajduje się w sekcji Azja. (ponownie uaktualniana od października)
Z walut wybrałem krajową parę EUR/PLN, gdzie zakładałem korekcyjną czwórkę w impulsie spadkowym, a po jej wykreśleniu dokończenie impulsu spadkowego falą piątą. Póki co czwórka została wykreślona, a fala piąta może mieć postać klina kończącego. Wyjście z formacji górą potwierdzi zakończenie impulsu spadkowego i wygenerowanie korekty tego samego stopnia co impuls w dół.
Bieżące wykresy i szczegółowe omówienie analizowanych par walutowych znajduje się w sekcji Waluty.
Z towarów tym razem COPPER, gdzie zakładałem wykończenie fali korekcyjnej klinem kończącym. Na razie hipoteza wygląda nieźle. Do jej potwierdzenia brakuje zejścia spadkowego na nowe minima lub ich okolice.
Raport dla towarów i metali znajduje się w sekcji Towary i Metale.
PS1. Na Facebooku działa grupa AstroElliottSurfing. Jest to grupa otwarta, więc wszystkich zapraszam. Wrzucam tam od czasu do czasu jakiś wykres, gdyż łatwiej tam ładować obrazki, zwłaszcza z urządzeń mobilnych.
PS2. W dziale Subskrypcja Systemów Godzinowych na FW20 jest już nowy raport ze skuteczności w marcu, wraz z wyceną i historią transakcji:
Od strony technicznej w marcu oba systemy pracowały prawidłowo, poza jednym wyjątkiem kiedy zawiesił się menadżer okienek i wyświetlany był tylko komunikat sygnału transakcyjnego. Sprawa została szybko naprawiona.
Od strony skuteczności był to przyzwoity miesiąc, zważywszy na trudne warunki, i z umiarkowanym poślizgiem.
Przeszkadzały najbardziej luki bessy i hossy, oraz mała dynamika ruchu wzrostowego pod koniec miesiąc. Już początek marca przywitał systemy będące na pozycji długiej mega luką bessy. Strata rzędu 56 pkt to słaby początek. Potem było lepiej, ale nie bez problemów. Przystanek w spadkach w dniach 10-11.03 spowodował małe zamieszanie i kilkakrotne odwracanie pozycji, podobnie jak koniec miesiąca, gdy pełzliśmy w górę bez wiary i dynamiki.
W tych warunkach System 1 uzyskał 183 pkt brutto, co uznaję za wynik przyzwoity, zaś System 3 wypracował wynik na poziomie 284 pkt brutto, przy dużo niższej liczbie transakcji (niższe koszty). To wynik bardzo dobry i powyżej średniej długookresowej.
Pierwszy kwartał System 1 zamknął wynikiem 734 pkt brutto (bez prowizji), System 3 zaś 788 pkt.
Wycena obejmująca miesiąc marzec będzie obowiązywała od 15.04.14
Pozdrawiam,
LeM
< Wstecz